“אנימטו ארט” הוא סגנון מחול יחודי שפותח על ידי הכוריאוגרפית נדין בומר. “אנימטו ארט” – תיאטרון מחול אלטרנטיבי, השואב השראה מעולמות מדיה שונים ומוצג בשפת תנועה חדשנית – משלב פנים וגוף, ויוצר דיאלוג ישיר ואישי עם הקהל. “אנימטו ארט” הוא למעשה תוצר של שני שלבים מקדימים: “נבט” ו”קינטיקה”, אשר שואבים מוטיבים מעולם הטבע בכלל ומהמים בפרט.

קינטיקה

את שפת התנועה הייחודית לה, מצאה בומר בהשראת הים והאנרגיה הקינטית. על ידי טכניקת הקשבה לאנרגיה הקינטית, הרקדן לומד להגיע למצב של “איבוד צורת גוף”. שליטה ב”קינטיקה” מאפשרת לרקדן “לצייר” ולהמחיש את תנועת האנרגיה בחלל עם גופו, ולהפוך לרקדן ויוצר בעל שפה תנועתית אינדיבידואלית, אינסופית ומרתקת.

נבט

חיזוק הטכניקה הקלאסית של הרקדן, אך מנקודת מבט אחרת. בומר לוקחת את הרקדן אל עולם התחושה והדמיון, ומלמדת אותו, דרך חווית עבודה טכנית חדשנית, להרגיש ולנווט את שרירי גופו אל מקום יציב ואיכותי בחלל, במקסימום חוויה ובמינימום מאמץ.

אנימטו

בשלב זה, הרקדנים, הבקיאים ברזי “נבט” ו”קינטיקה” מתקדמים לדרך היצירה של נדין בומר – “אנימטו”. על מנת להעצים את חווית התנועה, יוצרת בומר דמויות וסיטואציות שונות המאתגרות את הרקדן ליצירה אקספרסיבית וארטיסטית. בבסיס שלב זה מונחים הטוטאליות והאמונה – דבר המגדיל את השפה הקינטית ומייצר על הבמה אנרגיה יוצאת דופן, המייחדת ומזוהה עם רקדני להקת “נדין בומר – אנימטו ארט”.